První kolo play off – vítězství nad Litomyšlí

23.02.2017 20:08

V neděli 19.2.2017 nastoupili hráči Voděrad do prvního zápasu play off s výběrem Litomyšle B. Utkání se odehrálo na zimním stadionu v Chocni za přítomnosti početného davu fanoušků.

Již od začátku bylo na domácích vidět, že od posledních zápasů přišla výrazná změna ve stylu hry. Mužstvo táhlo za jeden provaz, což v posledních zápasech žalostně chybělo.
I díky tomu, vstoupily Voděrady do úvodu zápasu poměrně rychlým gólem. Bohužel toto vedení neudržely dlouho a hostům se podařilo do pár desítek sekund skóre srovnat. Chuť mužstvo Voděrad však neopouštěla a díky svému odhodlání v polovině první třetiny opět zvýšily náskok nad hosty. Vyrovnávací gól od Litomyšle přišel opět do pár desítek sekund, byl však posledním, který gólman Voděrad během zápasu pustil za svá záda. Pak už jsme mohli vidět plejádu perfektních možných i nemožných zákroků brankáře domácích.
Snad i díky početné podpoře z hlediště se povedlo v druhé třetině opět zvýšit skóre, a to již na 3:2. Litomyšl se snažila využívat každé příležitosti, ale nedokázala své šance úspěšně zakončit. Avšak náskok mohl být podstatně vyšší, bohužel v přesilovkách nemají Voděrady ještě úspěšnou koncovku.
Hosté v závěrečné části utkání vykazovali známky nervozity, což jim rozhodně nepomohlo v získání převahy. Možná i díky tomu utržili od týmu domácích další dva góly. Jedním z nich si kapitán domácího mužstva připsal další hattrick.
Díky skvěle sehranému zápasu, téměř bezchybnému brankáři a hokejovému srdíčku vyhráli Voděrady prvním utkání play off 5:2.
V druhém zápase mají Voděrady tedy náskok, což zvyšuje jejich šanci na postup.