Povinná výhra s Žamberkem a postup do Play off

12.02.2017 23:15

Do posledního utkání základní části nastoupil tým Voděrad s jasným cílem vyhrát. Pokud by totiž tento zápas nedokázal hrát ve svůj prospěch, nemohl by postoupit do play off.
Soupeřem se v posledním utkání stal výběr Žamberku.
Naštěstí svou herní převahu začali domácí dávat najevo již od prvních okamžiků utkání i přesto, že tempo bylo pomalejšího rázu. Hosté však byli rádi, že tomuto stylu hry stačí.
Neuběhly ještě ani dvě minuty utkání, kdy první branku vsítil jeden z nejproduktivnějších hráčů týmu Voděrad, Roman Černý.

Dlouho pak domácí čekali na další branku, která by posunula jejich skóre výš. Až ve čtrnácté minutě se opět prosadila stejná dvojice autorů prvního gólu. Nutno dodat, že u obou branek nahrával střelci Filip Smutek.  Domácí si hodlali postup od začátku pojistit, a tak před koncem první třetiny padla ještě jedna branka.
Polovina utkání pak nesla označení nejgólovější třetinou zápasu. Padlo celkem šest gólů, z toho pouze jeden do branky Voděrad. Již zmíněný střelec si dalším gólem vystřílel hattrick a o další se pokoušel letošní nováček Milan Fikejz, který ve Voděradech zažívá svou první sezonu (dřívější působení v Chocni A). Po druhé třetině tedy stav utkání 8:1.

Do poslední části vstoupily Voděrady již s klidem, že je postup do letošního Play off snad zajištěn. Pro jistotu nastříleli ještě další tři góly. Nutno poznamenat, že za celé utkání nebyl vyloučen jediný hráč domácích, i když hosté svými třemi tresty také ukázali, co je to fair play.

Výsledek zápasu 11:1 a postup do Play Off, kde nás čeká Litomyšl B.